Poradnia ortopedyczna – dobry ortopeda z krótki terminami – wizyty prywatne

W obecnej sytuacji Poradnia Ortopedyczna PRZYJMUJE pacjentów. Prosimy o PODAWANIE I ODBIERANIE TELEFONU KONTAKTOWEGO – tą drogą udzielimy wszystkich informacji na temat zachowania bezpieczeństwa!

Szukasz dobrego ortopedy w Poznaniu? Nie możesz czekać i potrzebujesz krótkiego terminu konsultacji bez kolejki? Oczekujesz lekarza z dobrymi opiniami pacjentów?

Skorzystaj z porady doświadczonego ortopedy dr Piotra Smogura – specjalisty ortopedii i traumatologii narządów ruchu oraz chirurgii dziecięcej.

Kim jest ortopeda dr Piotr Smogur?

Specjalista w chirurgii kończyny górnej. Wykonuje blokady bólowe stawów oraz iniekcje dostawowe.

Jest wysoce cenionym ortopedą nie tylko w Poznaniu, ale także województwie, dlatego cieszy się zaufaniem pacjentów.

Urodził się w Poznaniu w roku 1961. Ukończył w 1989 roku Akademię Medyczną w Poznaniu. Tytuł specjalisty chirurgii dziecięcej uzyskał 1994 roku na Wydziale Zdrowia w Poznaniu. Jego największym zainteresowaniem są narządy ruchu człowieka, dlatego w 2007 roku ukończył specjalizację w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Doświadczenie zdobył pracując na oddziale w Klinice Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zyskał tam aprobatę wybitnych poznańskich ortopedów.
Aktualnie specjalizuje się w ortopedii operacyjnej w zakresie chirurgii kończyny górnej (barku, łokcia, nadgarstka i ręki) oraz zachowawczej kręgosłupa, biodra kolana i stopy.

 

UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE

Odbieramy 97% telefonów za pierwszym połączeniem

Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00
tel: 618 61 77 08

 

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

Wybierz dogodny dla siebie termin oraz godzinę.
Elektroniczne umawianie wizyt jest bezpłatne – otrzymasz potwierdzenie e-mailem

Kiedy do ortopedy?

Ortopedia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem nabytych oraz wrodzonych nieprawidłowości w działaniu oraz budowie narządów ruchu człowieka. W naszej Poradni zapewniamy opiekę cenionego oraz doświadczonego lekarza ortopedy.

Pomagamy pacjentom wrócić do zdrowia po urazach, złamaniach, chorobach zwyrodnieniowych, zespołach bólowych kręgosłupa i wszystkich ortopedycznych schorzeniach. Posiadamy nowoczesny sprzęt do przeprowadzania badań ultrasonograficznych z dużą dokładnością, dlatego proces leczenia znacznie się skraca dzięki właściwie postawionym diagnozom.

Blokady przeciwbólowe

Dolegliwości bólowe potrafią bardzo utrudnić życie, zwłaszcza, jeśli dotyczą stawów. Zazwyczaj najistotniejsze jest wyeliminowanie przyczyny bólu, a nie samego bólu, zdarza się jednak, że leczenie schorzenia wymaga czasu, a dla pacjenta najważniejsze w danym momencie jest, by przestało boleć. Wówczas pomocna może się okazać blokada – małoinwazyjny zabieg ortopedyczny, skutecznie znoszący dolegliwości bólowe.

Blokada jest jedną z metod leczenia stanów bólowych poprzez podanie roztworu środka znieczulającego (lub mieszaniny środków przeciwbólowych i glikokortykosterydów) do źródła bólu. Oddziałując na elementy obwodowego układu nerwowego lub bezpośrednio na stawy, blokada wyłącza przewodnictwo nerwowe na danym obszarze, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie odczuwanego przez pacjenta bólu.

Jednak blokady nie tylko zmniejszają ból: zawarte w nich substancje o silnym działaniu przeciwzapalnym oddziałują również łagodząco na toczący się w bolesnym miejscu stan zapalny, zmniejszając jego nasilenie, co przekłada się również na ustąpienie odczuć bólowych. Blokady mają zastosowanie m.in. w leczeniu schorzeń w obrębie kończyny górnej (m.in. zakleszczające zapalenie ścięgna, zespół cieśni nadgarstka) czy kolana (np. zapalenie stawu kolanowego).

Ostatnie opinie pacjentów

Ogólna ocena lekarza: 4,7/5 ♦♦♦♦◊

piotr k.
Ocena: 5/5 ♦♦♦♦♦

polecam.

Hanna Z.
Ocena: 5/5 ♦♦♦♦♦

Pan Doktor bardzo kompetentny, w sposób profesjonalny podchodzi do pacjenta. Wszystko cierpliwie i zrozumiale tłumaczy.

Magdalena W.
Ocena: 4/5 ♦♦♦♦◊

Pan doktor Smogur w sposób przyzwoity przeprowadził badanie podmiotowe i przedmiotowe. Wygląda na to, że postawiona diagnoza była prawidłowa, ponieważ wdrożone leczenie przynosi oczekiwane efekty.

Zostaw swój numer – oddzwonimy!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Prześlij nam wiadomość – odpowiemy na nią najszybciej jak to możliwe.